SEB pradėjo teikti žaliąsias garantijas verslui

2022-07-07 09:11:28

 

SEB bankas verslui Lietuvoje pradeda teikti žaliąsias garantijas. Tai yra naujovė Baltijos šalyse, ja bankas tikisi stiprinti tvarumą kuriančių verslų partnerystes ir išplėsti savo žaliųjų paslaugų verslui portfelį.

SEB bankas pirmajai bendrovei Lietuvoje „Elektrum Lietuva“ suteikė žaliąsias garantijas, kurių bendra suma viršija 2,7 mln. Eur.

Žaliosios garantijos nuo kitų garantijų skiriasi tuo, kad yra aiškiai išgryninta jų paskirtis – jos naudojamos tik žaliesiems projektams. Pradėjus teikti šią paslaugą, šiuo metu į tokių projektų sąrašą patenka saulės ir vėjų jėgainių projektai, tačiau žadama paslaugas tobulinti „atsižvelgiant į rinką ir klientų poreikius, besikeičiančius tvarumo reikalavimus ir reguliavimą“.

Garantijos yra paspirtis projektams pradiniuose jų etapuose, o vėliau gali būti atvertos papildomos finansavimo paslaugos, pavyzdžiui, įrangos įsigijimui ar užtikrinimui dėl elektros tiekimo.

„Žaliųjų garantijų paslauga yra naujovė Baltijos šalių regione ir vis dar retenybė Vakarų Europoje. Mūsų suteiktos žaliosios garantijos pirmajam klientui – kryptinga ir nuosekli SEB banko Lietuvoje žaliųjų paslaugų plėtra, palaikant aktyvų bendradarbiavimą su tvarumą kuriančiu verslu“, – banko pranešime cituojamas Vilius Juzikis, SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos vadovas.

Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, 2021 m. CO2 emisijos energetikos sektoriuje siekė 36,3 gigatonos ir buvo rekordinės, o iš viso energetikos sektoriui tiesiogiai tenka apie ketvirtadalį šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų.

Banko išduodamos garantijos padeda verslui užtikrinti, kad įsipareigojimai partneriams bus įgyvendinti – šiuo atveju užtikrinami „Elektrum Lietuva“ ketinimų protokolai, pasirašyti dėl saulės elektrinių statybos darbų. Saulės elektrinės bus įrengtos Rokiškio, Klaipėdos ir Šalčininkų rajonuose. Bendra suteikta garantijų vertė – 2,73 mln. Eur.

„Naujai planuojami 200 MW galios saulės parkai pagamins tūkstančius megavatvalandžių švarios elektros energijos Lietuvos gyventojams ir verslui, ir tai yra mūsų indėlis į žaliąjį kursą. Simboliška ir logiška, kad žaliosios energetikos plėtrai pasitelkiame žaliąsias bankines paslaugas“, – teigia Martynas Giga, „Elektrum Lietuva“ vadovas.

SEB bankas taip pat teikia žaliąsias paskolas projektams, atitinkantiems SEB grupės žaliųjų obligacijų programos kriterijus. Paskolų lėšas galima naudoti saulės elektrinėms ir elektromobilių įkrovos stotelėms įrengti. O žaliasis lizingas verslui yra skirtas įmonių transporto parkui – galioja specialūs pasiūlymai vien elektra varomiems automobiliams įsigyti.

Straipsnis iš VERSLO ŽINIŲ portalo: https://www.vz.lt/rinkos/2022/07/04/seb-pradejo-teikti-zaliasias-garantijas-verslui

 

Norime priminti, kad FINDEP komanda teikia konsultacijas, skirtas finansavimo pritraukimui. Jei nori sužinoti apie egzistuojančias finansavimo galimybes verslui arba reikia pagalbos rengiant su tuo susijusius dokumentus - KREIPKIS !