Mokančius minimalų atlyginimą kviečia į Mokesčių inspekciją

2013-11-13 10:35:35

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija  (Vilniaus AVMI) teigia, kad šiemet ypatingą dėmesį skirs statybų, automobilių remonto, mažmeninės ir didmeninės prekybos įmonėms. Pasak  inspekcijos, bus tikrinamos įmonės, kuriuose 2011 m. ir 2012 m. vidutinis darbo  užmokestis buvo mažesnis nei 800 Lt ir kurių didelė dalis darbuotojų dirba ne  visą darbo dieną.


"Turint mintyje, kad bedarbio pašalpa šiandien siekia 650 Lt, o maksimali  socialinė išmoka 350 Lt, įmonių savininkų pasiteisinimai, esą darbuotojai mielai  dirba už mažesnę nei 400 Lt mėnesinę algą, neįtikina. Sveika nuovoka leidžia įtarti, kad tokiose įmonėse fiksuojamos ne visos pajamos, daromi darbo laiko  apskaitos pažeidimai“, - sako Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis.

Vilniaus AVMI informuoja, kad įtariamų įmonių vadovai jau kviečiami į apklausas, kuriose dalyvauja ne tik VMI, bet ir Valstybinio socialinio draudimo  fondo („Sodros“) bei Valstybinės darbo inspekcijos atstovai. Mokesčių mokėtojai,  kurie nenorės tinkamai vykdyti mokestinių prievolių, sulauks papildomų kontrolės  veiksmų ir drausminimo priemonių.

Šaltinis: www.DELFI.lt