Įmonėms Lietuvoje gali būti leista turėti vien virtualią būstinę

2013-11-13 10:37:13
Juridiniai asmenys Lietuvoje vietoje fizinio nuo šiol galės laisviau naudotis virtualiu adresu, o kitais metais jiems gali būti leista neturėti fizinės būstinės ir ją pakeisti virtualia.
 
Tai po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė Remigijus Šimašius, teisingumo ministras.

Posėdyje buvo pritarta kai kurioms permainoms dėl Juridinių asmenų registro.

"Priimtas sprendimas dėl Juridinių asmenų registro modernizavimo, pagal kurį yra numatoma, kad juridiniai asmenys galės turėti ne tik fizinį, bet ir virtualų adresą, elektroninį adresą, kuriuo siunčiant pranešimus tai bus prilyginama iš esmės registruotam laiškui", - kalbėjo p. Šimašius.

Virtualus adresas - pašto dėžutės analogas, kurį įmonė ir jos steigėjai nuo šiol galės įsipareigoti traktuoti kaip fizinį adresą.

"Jei į šią pašto dėžutę ateis ar teismo pranešimas, ar mokesčių inspekcijos, ar "Sodros", tai bus laikoma atitinkamu teikimu ir nebereikės brangių, sudėtingų ir ne tokių patikimų procedūrų kaip siuntinėjami fiziniai laiškai, nes, aišku, bus ir įteikimo data ir visi dalykai", - teigė p. Šimašius.

Anot jo, Teisingumo ministerija, Registrų centro valdytoja, yra numačiusi ir platesnę reformą.

"Galiu pasakyti, kadangi esam visiškia pasirengę platesnei šiai sistemai, tikrai teiksime ir Civilinio kodekso pataisas, pagal kurias būtų galima apskritai juridiniam asmeniui neturėti fizinės būstines, o turėti būtent virtualų elektroninį registravimo adresą ir tokiu būdu išspręsti daugybę problemų. Kaip pavyzdžiui steigimasis naujos įmonės, kuri neturi savo patalpų, steigimasis įmonės Lietuvoje, kai steigėjai yra užsienyje, bei daugybė kitų dalykų", - teigė ministras.

Jo vertinimu, permainos bus bendrovių kūrimą paskatinsiantis "proveržis".

"Turint omenyje, kad sudaromos galimybės ataskaitas, tipinius steigimo dokumentus pateikti lietuvių, pagrindinėmis ES kalbomis ir rusų kalba, tai, manau, kad bus pakankamas postūmis Lietuvoje steigti daugiau įmonių ir konkuruoti tarptautinėje erdvėje", - dar vieną trečiadienio posėdžio sprendimą komentavo p. Šimašius.

"Aišku, nesame dar visais atžvilgiais konkurencingiausi, bet šis kalbos klausimas ir adreso klausimas yra gana esminis ir džiaugiuosi, kad bus išspręstas", - teigė jis.

Vyriausybės trečiadienio sprendimas įsigalios, kai artimiausiomis dienomis bus paskelbtas "Valstybės žiniose".

"Savanorišku pagrindu įmonės jau galės pasirinkti virtualų adresą ir naudoti kitas kalbas, o tam, kad galėtų apskritai neturėti fizinio adreso, tik virtualų, tam reikės Civilinio kodekso pakeitimo", - sako ministras. Jis tikisi projektą pateikti dar būdamas ministru, o "pavasario sesijoje galės Seimas svarstyti".

Šiuo metu kai kurios įmonės Lietuvoje parduoda vadinamojo virtualaus biuro paslaugą, kai verslai už registracijos adresą per metus moka apie keletą šimtų litų.


Šaltinis: www.vz.lt, Eglė Juršytė