Energetikos viceministras apie saulės elektrines: supirkimo tarifai – per dideli

2013-11-13 10:38:38

Energetikos ministerija susizgribo, kad mažosioms saulės elektrinėms buvo  sudarytos per geros sąlygos. Esą dvylikai metų garantuoti elektros supirkimo tarifai, kuriuos užsitikrins  visi šiemet plėtros leidimus gavę ir gausiantys verslininkai, buvo gerokai per  dideli, kas ir lėmė žaliosios energetikos bumą.

„Pats paprasčiausias kelias būtų pakeisti kainą ir nustatyti realią. (...) Technologijos tobulėja, ir keliskart per metus efektyvumas jų didėja. Dabar  nustatyta kaina garantuoja palyginti greitą atsipirkimą. Dėl to tas bumas ir  kilo“, - po Vyriausybės posėdžio žurnalistams teigė energetikos viceministras  Kęstutis Žilėnas.

Paklaustas, kiek per didelė galėjo būti kaina, jis teigė tikslaus skaičiaus  negalintis pasakyti, tačiau faktas, jog investicijos į saulę atsipirks dvigubai  greičiau nei planavo Vyriausybė ir Seimas, esą kalba pats už save.

„Buvo iš pačių saulės sistemų gamintojų pakomentuota. Jeigu skaičiuojamas  atsipirkimas – 12 metų, o jau atsiperka per 5-6 metus. Tai kaina vos ne dvigubai  didesnė negu reikėtų“, - svarstė K. Žilėnas.

Anot jo, svarstomos ir kitos galimybės, pavyzdžiui – dažniau peržiūrėti  būsimiesiems saulės energijos gamintojams nustatomus tarifus. Šiuo metu tai  daroma tiktai vieną kartą per metus.

DELFI primena, jog šalyje tebevyksta mažųjų (iki 30 megavatų galios) saulės  elektrinių bumas. Įmonių ir pavienių asmenų, norinčių verstis tokia veikla, jau  yra keli tūkstančiai. Būsimosiose jėgainėse gaminamą elektrą valstybė privalės  supirkti, o šios išlaidos bus įskaičiuotos į bendrą elektros energijos kainą vartotojams.

Šaltinis: www.delfi.lt