Naujienos

 • 2013-11-13

  Konsultacijos su specialistais padėjo sėkmingai sukurti verslą

  Kai darbas teikia pasitenkinimą, nesuki galvos, kad tenka dirbti neskaičiuojant valandų ir savaitgalių. Tuo įsitikinęs alytiškis Edmundas Čepeliauskas, geodezijos paslaugas teikiančios UAB „Recimetras“ įkūrėjas.
 • 2013-11-13

  Kyla nauji butai, pasiektas paskolų rekordas

  Krizės metu kaip reikiant nukraujavusi nekilnojamo turto (NT) rinka baigia atsitiesti. NT specialistai pastebi, kad Lietuvoje, bent Vilniuje, jau kuris laikas galima stebėti besitęsiantį būsto paklausos augimą, o bankai vis aktyviau finansuoja naujus gyvenamojo būsto projektus.
 • 2013-11-13

  Buhalterinė apskaita – Objektas

  Buhalterinė apskaita turi turi pagrindinį stebėjimo objektą, tai yra ekonominė organizacijos veikla. Buhalterinės apskaitos objektą sudaro bet kokie veiksniai kurie gali būti objektyvai išreikšti kainos įvertinime ir yra būtini valdymo reikmėms. Buhalterinė apskaita turi tris objektų rūšis: aktyvai, pasyvai ir ekonominės operacijos.
 • 2013-11-13

  Buhalterinė apskaita – rinkos ekonomikos principai ir koncepcija

  Asmeninė apskaita yra skirta Surinkti tam tikrą informaciją, kuri butų naudojama organizacijos viduje, o jos pagrindinis tikslas yra aprūpinti organizacijos vadovus jiems reikalinga informacija apie organizacijos veiklą.
 • 2013-11-13

  Teismus užplūdo „saulininkai”

  Į šalies teismus kreipėsi dar 53 saulės energijos gamintojai, kurie prašo Lietuvos atlyginti žalą dėl įstatymų pakeitimų. Ieškinio suma – per 11 mln. Lt.
 • 2013-11-13

  GAMINTOJŲ PRIEVOLIŲ ĮVYKDYMO UŽTIKRINIMAS: SAULĖS ELEKTRINĖS IKI 30 KW

  Š.m. vasario 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 2, 11, 13, 14, 16, 20, 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo įgyvendinimo įstatymas Nr. XII-170 (toliau - Pataisos), kur įtvirtinta, jog gamintojas, turintis leidimą plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus iki šio kovo 1 d. elektros tinklo operatoriui turi pateikti garantiją, kurios dydis vienai 30 kW įrengtosios galios elektrinei sudaro 15.000,00 Lt. Užvakar, t.y. 2013 m. vasario 19 d. Lietuvos Respublikos energetikos ministras įsakymu Nr. 1-33 patvirtino Energijos iš atsinaujinančių išteklių gamintojo prievolių įvykdymo užtikrinimo pateikimo ir panaudojimo sąlygų ir tvarkos aprašą (toliau – Aprašas). Atsižvelgiant į advokatų profesinės bendrijos ADLEX klientams kylančius klausimus teikiame šiuos paaiškinimus:
 • 2013-11-13

  Žada mokėti ir už nestatomas saulės elektrines

  Verslininkams, sutinkantiems atsisakyti planų statyti saulės elektrines, valstybė žada atsilyginti. Tačiau iš tiesų jiems bus sumokėta iš bendro aruodo, kurį sunešė visi elektros vartotojai, rašo „Lietuvos rytas”.
 • 2013-11-13

  "UniCredit" pertvarko veiklą visoje Rytų Europoje

  Didžiausias Italijos "UniCredit" bankas, paskelbęs, kad traukiasi iš Lietuvos ir koncentruoja Baltijos padalinį Latvijoje, teigia, jog šis žingsnis – dalis programos, pagal kurią pertvarkoma veikla visoje Rytų Europoje.
 • 2013-11-13

  B.A.Rasimas. Skubėkime apgalvotai

  Jau seniai buvo aišku, kad saulės elektros gamybos rėmimo tarifai buvo gerokai per aukšti. Sklandė net įtarimai, kad buvusi Vyriausybė šios problemos sąmoningai nesprendė, nes buvo naudinga taip kompromituoti visą atsinaujinančią energetiką, pristatyti ją kaip itin brangią ir rinkti papildomus simpatijų balus neva pigiai branduolinei energetikai. Labai nesinorėtų, kad naujoji valdžia tęstų pirmtakų pradėtą atsinaujinančios energetikos žlugdymo kampaniją, ypač priimdama skubotus sprendimus energetikos srityje.
 • 2013-11-13

  Pataisos dėl Saulės elektrinių

  Praėjusį ketvirtadienį Seimas ypatingos skubos tvarka priėmęs Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisas ne tik užkrovė papildomą naštą saulės elektros energijos gamintojams, bet ir apskritai panaikino elektros energijos supirkimo tarifą, kurį gamintojai buvo užsitikrinę praėjusiais metais.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13 »