Kas yra buhalterinė apskaita?

2013-11-13 10:49:39

Gali atrodyti, kad buhalterine apskaita, jums yra visiškai nežinomas dalykas, bet atkreipkite demesi i ištrauka iš pokalbio:

“Vakar Rita nusiraše savo mašina. Jai teko ilysti i skolas, kad galetu sumoketi už ja, bet patikesite jus ar ne, mašina buvo neapdrausta. Kai kurie žmones neturi apskaitos supratimo. Svarbiausia – išsaugoti savo aktyvus.”

Nenustebkite, bet šioje ištraukoje yra šešios nuorodos i buhalterine apskaita. Daugelis išsireiškimu mus yra tokie iprasti, kad mes juos vartojame net nesusimastydami iš kur jie atsirado. Buhalterine apskaita yra labia senas dalykas, ji buvo pradeta naudoti tada kai atsirado butinybe finansiškai fiksuoti prekybines sutartis. Ši Sistema buvo vadinama dvejybine Sistema ir ji buvo naudojama viduramžiu Italijoje, o pirmasis veikalas apie buhalterine apskaita buvo paraašytas 1494 metais. Knyga paraše vienuolis iš Venecijos Luka Paciolis. Dvejybines sistemos principai yra naudojami net ir šiais laikais kai visa finansine informacija yra apdorojama kompiuteriu.

Buhalterine apskaita paprastais žodžiais tariant yra finansines informacijos apibendrinimas ir interpretacija. Tikslesni ir detalesni buhalterines apskaitos apibudinima sukure Amerikos Buhalteriu Asociacija (1966) ir jis skamba taip:

Buhalterine apskaita tai organizacijos ar imones ekonomines informacijos nustatymas, išmatavimas ir pateikimas, tam kad šios informacijos naudotojai galetu išskirti pagrindinius sprendimus. Taigi pagrindiniai buhalterines apskaitos aspektai yra apibendrinimas , matavimas ir pristatymas:

• Apibendrinimas - pagrindiniu finansiniu kompanijos sudedamuju nustatymas, tokiu kaip aktyvai, isipareigojimai, asmeninis kapitalas, pajamas, išlaidos ir pinigu judejimas.

• Matavimas - pagrindiniu finansu sudedamuju pinigines vertes matavimas kuris užtikrina objektyia finansu ataskaita.

• Finansines informacijso pristatymas budais labiausiai priimtinais šios informacijos naudotojams.