Finansų valdymas – tikslai ir užduotys

2013-11-13 10:53:36

Finansų valdymas turi pagrindinį tikslą, tai yra įmonės savininkų ir personalo gerbūvio didinimas. Šiam tikslui įgyvendinti yra iškeliamos tam tikros pagrindinės užduotys kurios dėl kurių finansų valdymas tampa efektyvus:

 

1. Būtinų dydžių finansinių resursų formavimas

2. Finansų planavimas

3. Finansų investavimas į efektyviausias verslo srytis.

4. Investicijų rizikos mažinimas.

5. Finansinės ataskaitos, kontrolės ir analizės įgyvendinimas.

 

Finansų vadybininkas – tai finansų resursų valdymo specialistas turintis specialų išsilavinimą ir vykdantis tam tikrus funkcinius įsipareigojimus. Pagrindinė jo funkcija yra sąlygų efektyvaus kompanijos piniginių resursų panaudojimui kūrimas.

Finansų valdymas yra susijęs su nenutrūkstama organizacijos kapitalo apyvarta, Kurios kiekviena stadija reikalauja materialiųjų ir darbo resursų balansavimo. Finansų vadybininkas skirsto finansus ir formuoja uždirbtos algos fondus, investicinius fondus ir t.t.

Per darbo apmokėjimo sistemą jis veikia viso firmos personalo darbą. Finansų vadybininkas privalo stengtis plėsti firmos veiklos srytis, rasti naujų partnerių, prijungti naujas firma sir t.t. Finansų vadybininkas seka išlaidų dydį ir stengiasi jas sumažinti, tuo pačiu didindamas pelną. Finansų valdymas užtikrina vertybinių popierių leidybą, glaudžiai bendrauja su draudimo ir kredito organizacijomis.

Bankas yra pagrindinis firmos partneris ir sudėtingų banko užduočių supratimas labai palengvintu jūsų ir banko bendradarbiavimą todėl jei jūs kuriate naują verslą tai jūsų verslo planas privalo turėti tinkamai išplėtotą finansų valdymo būdą. Tą jums gali užtikrinti finansų valdymo specialistas, nes finansų valdymas yra viena pagrindinių disciplinų kurios analizuoja rinką ir firmos kapitalo valdymą.

Rinkos instrumentai reikalauja kruopštaus darbo ir mokėjimo jais naudotis, o pasiekti norimo maksimalaus rezultato lietuvoje yra gana sunku todėl jum yra reikalingas žmogus kuriam finansų valdymas būtu kasdienybė.