Ar verta imtis svajonių verslo

2013-11-13 10:55:13

Ne vienas verslo planas buvo sėkmingai pradėtas ir išplėtotas, nes sumanytojas svajojo. Vis dėlto imtis užkariauti verslo pasaulio reikia gerai apgalvojus, pasvėrus visus teigiamus ir neigiamus niuansus. Pateikiame keletą klausimų, į kuriuos svarbu atsakyti kiekvienam, ketinančiam nerti į verslo vandenis.

Ar tikrai norite? Atrodo, juokinga, bet atvirai sau atsakykite, ar tikrai degate būtent šia idėja. Galbūt jūs daug metų norėjote įgyvendinti savo verslo planą ir apie alternatyvas nė nepagalvojote, rašo „smallbiztresnds.com“. Jei neturite nė menkiausios abejonės dėl savo verslo plano, tada drąsiai mėginkite jį įgyvendinti.

Ar įmanoma uždirbti? Verslaujant turi būti uždirbami pinigai – tai visiems žinomas faktas. Taigi realiai įvertinkite savo idėją: kas bus jūsų klientai, ar lengvai rasite verslo nišą, ar turėsite daug konkurentų, užsiimančių panašia veikla ir t. t. Svarbiausia – realiai įvertinkite galimybes.

Ar turite žinių? Su minimaliomis žiniomis toli nenuvažiuosite, todėl imdamiesi verslo turite iki smulkmenų žinoti viską apie parduodamą produktą. Kitu atveju vos įkūrus verslą teks samdyti daugiau žinių turinčių žmonių.

Ar turite verslo planą? Neužtenka gerai išmanyti apie produktą, kurį parduodate. Verslo planas, net pats paprasčiausias, yra būtinas. Kokią veiklą plėtosite, koks biudžetas, kokių rinkodaros priemonių taikysite, kada, tikėtina, gausite pirmąjį pelną ir t. t. Verslo plano laikytis privaloma.

Ar turite lėšų? Pirmaisiais veiklos metais daug verslininkų bankrutuoja todėl, kad netinkamai paskirsto verslo finansavimui skirtus pinigus. Tad kurdami verslą apskaičiuokite, kiek jums reikia pinigų metams, kad galėtume išgyventi, jei nepavyks uždirbti. Turėdami tokią pinigų atsargą, jausitės saugiau.Plačiau: http://vz.lt/article/2013/10/9/ar-verta-imtis-svajoniu-verslo#ixzz2hJYZdGS1